روبوسی دختر و پسر در دانشگاه‌ها آزاد است؟! تعداد بازدید: 8127 |

1 دی 92

در شرایطی که جلوی در بسیاری از دانشگاه ها،دانشجویان برای ورود با تشدید کنترل کارمندان روی پوشش آنها،دقایقی معطل می شوند،پس از ورود به محیط دانشگاه،دیگر تقریبا برای هر اقدامی آزاد خواهند بود.

[more]

به گزارش وارثین و به نقل از گروه فرهنگی صراط، در شرایطی که پرونده موضوعاتی مانند طرح عفاف و حجاب در کشور همچنان بدون رسیدن به نتیجه مشخصی مفتوح مانده است، رواج برخی روابط غیرعرف و غیردینی میان دختران و پسران در جامعه زننده تر از آن شده که بتوان چشم ها را بر روی آن بست.

یکی از این روابط زننده، روبوسی دختر و پسر در ملا عام و بدون در نظر گرفتن عرف پذیرفته شده جامعه مذهبی کشور است. این اقدام که در چند سال گذشته موارد نادری از آن در برخی نقاط بالانشین شهر دیده می‌شد اکنون با حساسیت کمتر و آزادی بیشتری انجام می شود! 

با این وجود موضوع این نوشته، نه رواج این اقدام در شهر بلکه عادی شدن آن در دانشگاه های کشور است. بر اساس اخبار منتشرشده در رسانه ها، موارد این اقدام که برخی از دختر و پسر ها با ظاهری زننده اقدام به دست دادن و روبوسی در محیط دانشگاه می کنند با سرعت بالایی افزایش یافته است.
نکته عجیب در این میان سکوت مسئولان دانشگاه ها در مقابل این حرکات زننده است. مسئولان بسیاری از دانشگاه های کشور، هر چند ماه یک بار مقررات مربوط به پوشش دانشجویان را سخت تر و کنترل روی آن را بیشتر می کنند اما خبری از مقابله با روابط آزاد دختران و پسر در محیط دانشگاه نیست.

بر این اساس، در شرایطی که جلوی در بسیاری از دانشگاه ها، دانشجویان برای ورود با تشدید کنترل کارمندان روی پوشش آنان، دقایقی معطل می شوند، پس از ورود به محیط دانشگاه، دیگر تقریبا برای هر اقدامی آزاد خواهند بود! در این شرایط، کنترل پوشش دانشجویان درست مانند قیف برعکسی است که بعد از گذر از گیت ورودی، دیگر نه تنها روی پوشش بلکه روی هرگونه روابط نیز کنترلی وجود ندارد.

عجیب تر اینکه سست شدن اصول دینی و معیارهای اخلاقی و عرفی پذیرفته شده در جامعه در محیط های علمی کشور در حال نهادینه شدن است و معلوم نیست اثرات سوء آن در سال های آتی چه انفجاری را در جامعه پدید خواهد آورد!

دیدگاه (6)
به اشتراک بگذارید:
unknown 19 اردیبهشت 1398 ساعت 11:02

شما اینکارو نکن. دلیل نمیشه جلوی دیگران هم بگیرین.آدما فرق دارن.هیچوقت هیچکسو نمیشه قانع کرد. این ظلم و حکومت اشتباهه که به همه زور میگن. مردم برده نیستن که به ساز یسری ادم برقصن.

Hallie 11 خرداد 1395 ساعت 07:03

I love these arestlci. How many words can a wordsmith smith? http://ogjnhe.com [url=http://lclaca.com]lclaca[/url] [link=http://qxjravbpnl.com]qxjravbpnl[/link]

Sandy 11 خرداد 1395 ساعت 01:03

Call me wind because I am abolultesy blown away.

Mccade 10 خرداد 1395 ساعت 02:03

How neat! Is it really this simepl? You make it look easy. http://vbtbbhoi.com [url=http://kampdwing.com]kampdwing[/url] [link=http://utcvgbybzh.com]utcvgbybzh[/link]

Elmira 9 خرداد 1395 ساعت 06:03

Evonreye would benefit from reading this post

Rayshelon 9 خرداد 1395 ساعت 01:03

I found just what I was needed, and it was engritainent!

security code

گالری تصاویر