مجید اکبرزاده تعداد بازدید: 3277 |

31 مرداد 96

در یک دولتی شخصی در بستن قرار داد کرسنت دست داشت که از قضا متهم به رشوه دادن و از این قبیل مسائل بود
که شرکت خارجی محکوم گشت ولی چند سال بعد با روی کار آمدن دکتر روحانی، همان شخص که در رشوه متهم بود به عنوان وزیر روی کار آمد و با شکایت همان شرکت، ایران محکوم شد و از تبعات آن دادن گاز به ترکیه برای چهارده ماه به صورت کاملا مجانی شد.
حال سوالی که باقی می ماند این است که چگونه قوه قضائیه هم اکنون دست به کار نمی شود و پی گیر ماجرا نمی شود تا اولا دیگر شخصی که سوء پیشینه دارد در راس امور نباشد و ثانیا اینبار خدای ناکرده ما محکوم به دادن گاز مجانی به ناکجاآباد نشویم!!

قوه قضایی در این زمینه سستی هایی را نشان داده که جای مطالبه گری بسیاری دارد تا بار دیگر دستان آقا زاده ها به سمت #سفره_انقلاب دراز نشود!!

در خرداد سال68 مقام معظم رهبری در سخنرانی ای ضمن آگاه کردن جامعه از جهت گیری و برنامه های دشمنان، «مشکل تراشی دشمن برای فروش نفت ایران» را امری بعید ندانسته و از مسئولان خواستند در جست و جوی بهترین راه ها و موفق ترین شیوه ها برای کم کردن مشکلات اقتصادی مردم باشند.
از سال 68 تاکنون رهبر این جامعه همواره توصیه و دستور به اقتصادی جدای از نفت را داده است که " آقایان به اصطلاح تکنوکرات لبخند انکار زدند که مگر می شود؟!"
این عمق بینش رهبری را نشان میدهد که از 28سال پیش این آینده نگری را داشتند که توصیه نمودند اقتصاد نفتی بدرد نمیخورد.
تا امروز نماینده مجلس تولید روزانه دو و نیم میلیون بشکه نفت را افتخار ملی نداند.
آنوقتی که این ذخیره ملی ته کشید وتمام شد آنوقت این نماینده تولید چه چیزی را میخواهد افتخار ملی بداند؟حتما استخراج تخته سنگ‌هایی که در کف چاه ها به نفت آغشته است را!

در این روز های سخت #سراب پس از تحریم های هسته ای و همه جانبه ، کشوری مانند عربستان با کشورهای خریدار نفتمان گفتگو میکند تا نفتشان را به قیمتی کمتر از نفت ایران به آنها عرضه کند و در این حین هم نفت بسیار با ارزش ایران باید به بهایی مفت به دیگر کشورها صادر شود. سرمایه ای که باید سال های طولانی ای در زیر سفره انقلاب ذخیره باشد تا گرما بخش روزهای سرد تحریم و یا اتفاقات غیرهسته ای باشد اکنون بشکه بشکه و به بهایی کم به فروش می رسد.
ولی راه چاره ای هم وجود دارد که گویا در این دولت و دولت های گذشته کمتر دیده شده است و آن صنعت تبدیل و فرآوری این ماده با ارزش است که میتوان با بهایی بسیار بسیار بیشتر به دیگر کشورها فروخت که متاسفانه #سردارزنگنه این صنعت همانند همکارش(پدر پیر صنعت ایران) ناکارآمد و گران میداند.

این صحیح است که هزینه زیادی باید صرف شود ولی سود پس از آن نیز قابل چشم پوشی نیست!!!
آیت ا... خامنه ای (حفظه الله) سال ها پیش اقتصاد مبتنی بر تولیدات داخلی حاصل از علم و دانش داخلی را برای کشور پیشنهاد دادند. اقتصادی که حتی صنعت نفت نیز میتواند در صنایع پتروشیمی در آن سهم قابل توجهی را به خود اختصاص دهد.

ادامه دارد...

دیدگاه (1)
به اشتراک بگذارید:


برچسبها : ،
بهزاد 31 مرداد 1396 ساعت 07:05

خیلی خوب بود ولی بی انصافی نشه در حق جناب اقای زنگنه نا سلامتی ایشون برندی هستند !!!!!

security code

گالری تصاویر