بهزاد بیجستانی تعداد بازدید: 3276 |

27 مرداد 96

کدام تشکل؟

 

تشکیلات را میتوان به اب و حرکت انقلاب اسلامی را به کشتی تعبیر کرد که به گفته ی مولوی :
اب در کشتی هلاک کشتی است
اب اندر زیر کشتی پشتی است
تشکیلات مثبت و حزب الله میتواند کشتی انقلاب را به ساحل نجات برساند و حزب شیطان میتواند به انقلاب اسلامی صدمه بزند و سد و مانع شود.

پس از ایمان به ضرورت تشکیلات باید با هدف و با تحقیق و بدور از تقلید کورکورانه وارد یک تشکیلات شد که خدایی ناکرده سر از گروهک خطرناک خوارج ، فرقان و منافقین نیاوریم و عمرمان را به باطل نگذرانیم و ناخوداگاه دستمان به خون علی گونه های زمان اغشته نشود.
صرف داشتن نام و با شعارهای اسلامی یا وجود عناصر مسلمان نمیتوان جواز عضویت در تشکل باشد. باید کلیه ابعاد تشکل با موازین اسلامی منطبق باشد . تشکل حزب الله باید هم شبکه بندی اش اسلامی باشد و هم محتوایش.

🔶 شبکه بندی در یک تشکل اسلامی ، مسلمان نه شرقی ، نه غربی است و بدنبال مادیت بدون معنویت و معنویت بدون مادیت نمیباشد و هدف و انگیزه اش رضوان الله است.
انسان ها ، ازاد و با اراده و با اختیار خود به تشکیلات وفادار میشوند و به جای تشکیلات محوری و شخص محوری ، افرادی حق محور و حق باور و حق خواه میگردند .
تشکل باید پاسدار ارزش ها باشد ، نه پاسدار خود. تشکل باید سازنده ما ، اسان کننده خودسازی برای ما باشد.
ممکن است تشکیلات پرست نباشیم اما سرگرم تشکیلات باشیم یا سرگرم هم نباشیم اما از خودسازی بمانیم.

🔷 روابط بین اعضا در تشکل ، بر اساس برادری و صفا و محبت و احسان و ایثار است و همچنین روابط اعضا با غیر حزبی ها بر مبنای هدایت و ارشاد و دلسوزی و خدمت بدون چشم داشت و بدون غرور است و روحیه اش امادگی و تلاش مداوم در جبهه حق علیه باطل است.

یک تشکیلات هزینه دارد ، نیروی انسانی میطلبد ، باید به درد مردم و جمهوری اسلامی بخورد و نه اینکه باری باشد بر دوش جامعه.

چنین تشکیلاتی حزب الله میشود و امید است که همه ی حسینی ها و بهشتی عصرها بکوشند در چنین تشکیلاتی هر چه بهتر بسازند و ساخته شوند وسلام.

بهزاد بیجستانی دانشجوی دانشگاه گیلان

دیدگاه (0)
به اشتراک بگذارید:
security code

گالری تصاویر